...return to index

Green - M16

4.6km 130m

Pos Name Club Age Class Time
1st Joseph Bartlett INT M16 45:32
2nd Ben Brown ESOC M16 47:22

Green - M21

4.6km 130m

Pos Name Club Age Class Time

Green - M45

4.6km 130m

Pos Name Club Age Class Time
rtd Patrick Walder CLYDE M45  

Green - M50

4.6km 130m

Pos Name Club Age Class Time
1st Simon Mortlock SOLWAY M50 44:18

Green - M55

4.6km 130m

Pos Name Club Age Class Time
1st Terry O'Brien STAG M55 40:45
2nd Ken Daly INT M55 43:03
3rd Richard Oxlade GRAMP M55 43:27
4th David Robertson ESOC M55 63:17

Green - M60

4.6km 130m

Pos Name Club Age Class Time
1st Robert Neil FVO M60 49:30
2nd Martin Dean FVO M60 50:46
3rd Mark Elder CLYDE M60 56:13
4th Gerard Thomson STAG M60 57:00
5th Jim Morrison ESOC M60 59:32
6th Philip Nichols BL M60 63:31
7th John Topping CLYDE M60 77:37

Green - M70

4.6km 130m

Pos Name Club Age Class Time
1st Alastair Lessells ESOC M70 45:59
2nd Ian Pyrah ESOC M70 50:51
3rd Tim Sowood INVOC M70 53:38
4th Pat Squire INT M70 60:54
5th Jim Lawrence SOLWAY M70 79:48

Green - M75

4.6km 130m

Pos Name Club Age Class Time
1st Dick Whitworth BL M75 73:51
m13 Chris Lates BL M75 60:22

Green - W16

4.6km 130m

Pos Name Club Age Class Time
1st Mairi Eades INT W16 43:55
2nd Hannah Mortlock SOLWAY W16 53:57

Green - W21

4.6km 130m

Pos Name Club Age Class Time
1st Laura Hendrie FVO W21 53:12

Green - W45

4.6km 130m

Pos Name Club Age Class Time
1st Rachel Kirkland INT W45 49:36
2nd Judith Bell ESOC W45 51:54
3rd Hanne Robertson ESOC W45 61:43
4th Judith Purves RR W45 71:35
5th Lynn Easton CLYDE W45 76:52

Green - W50

4.6km 130m

Pos Name Club Age Class Time
1st Catherine Wetherfield WCOC W50 56:17

Green - W55

4.6km 130m

Pos Name Club Age Class Time
1st Morag McIntyre INT W55 50:45
2nd Fiona Hendrie FVO W55 55:20
3rd Deborah Goodwin WCOC W55 58:28
4th Helen Barker BAOC W55 61:29
5th Judith Filmore LOC W55 61:43
6th Fiona Johnston RR W55 65:37

Green - W60

4.6km 130m

Pos Name Club Age Class Time
1st Sally Lindsay ESOC W60 56:33
2nd Valerie Belton CLYDE W60 59:43
3rd Pauline McAdam RR W60 65:50
4th Anita Evans BL W60 83:42
rtd Amelia Petrie CLYDE W60  

Green - W65

4.6km 130m

Pos Name Club Age Class Time
1st Joan Cumpstey BL W65 65:51
2nd Trina Rogerson ELO W65 84:08

Green - W70

4.6km 130m

Pos Name Club Age Class Time
1st Karen Blackburn BL W70 57:17