...return to index

Blue - M16

6.5km 205m

Pos Name Club Age Class Time
1st Logan McIntyre INT M16 64:46
2nd Alasdair Raynor INVOC M16 83:33
3rd Sam McKinnon RR M16 83:42

Blue - M40

6.5km 205m

Pos Name Club Age Class Time
1st Alastair Dunlop CLYDE M40 63:51

Blue - M45

6.5km 205m

Pos Name Club Age Class Time
1st Jonathan Molloy FVO M45 65:45

Blue - M50

6.5km 205m

Pos Name Club Age Class Time
1st Philip Kenyon MOR M50 92:40

Blue - M55

6.5km 205m

Pos Name Club Age Class Time
1st Ian Maxwell RR M55 50:33
2nd Iain Mennie CLYDE M55 55:10
3rd Amjad Khursheed RR M55 64:13
4th Keith Brown ESOC M55 66:25
5th Ian Murgatroyd SOLWAY M55 72:06
6th Ian Teasdale WCOC M55 78:08
7th Hugo Barker BAOC M55 79:05
8th David Adamson SOLWAY M55 86:03
9th Michael Hyde CLYDE M55 110:58

Blue - M60

6.5km 205m

Pos Name Club Age Class Time
1st Donald Petrie CLYDE M60 52:41
2nd Robert Daly GRAMP M60 55:56
3rd Bob Cherry AYROC M60 59:06
4th David Downes WCOC M60 63:19
5th Simon Filmore LOC M60 70:23
6th Ian Davidson CLYDE M60 71:48
7th Crawford Lindsay ESOC M60 72:22
8th John Robson SOLWAY M60 74:39
9th Timothy Downie AYROC M60 80:50
10th Pete Younger ELO M60 81:48
11th James Purves RR M60 91:52
12th Mark Kassyk ESOC M60 96:38
13th William Bruce RR M60 97:58
14th Charles Woodward AYROC M60 105:29
15th John Smith SOLWAY M60 124:12

Blue - M70

6.5km 205m

Pos Name Club Age Class Time
1st Julian Lailey SROC M70 72:05
2nd Raymond Wren BL M70 81:19

Blue - W18

6.5km 205m

Pos Name Club Age Class Time
1st Lindsay Robertson CLYDE W18 52:18
2nd Grace Molloy FVO W18 53:03
3rd Emma Wilson CLYDE W18 56:04
4th Clare Stansfield FVO W18 61:05
5th Zoe Graham BL W18 63:13
6th Freya Shepherd INVOC W18 75:56

Blue - W21

6.5km 205m

Pos Name Club Age Class Time
1st Yulia Akhmetyanova MDOC W21 86:18

Blue - W35

6.5km 205m

Pos Name Club Age Class Time
1st Isabel Berry BL W35 77:25

Blue - W40

6.5km 205m

Pos Name Club Age Class Time
1st Kathryn Neill ELO W40 68:13
2nd Iryna Bogachova AYROC W40 70:01

Blue - W50

6.5km 205m

Pos Name Club Age Class Time
1st Lorna Eades INT W50 64:26
2nd Helena Nolan ESOC W50 72:05

Blue - W60

6.5km 205m

Pos Name Club Age Class Time
1st Judy Burge LOC W60 74:41
2nd Patricia Woodward AYROC W60 82:49