Orange

Splits

2.7km 85m

Pos Name Club Age Class Time
1st Duncan Mair OLK M10 35:50
2nd Ailsa O'Donoghue SOLWAY W18 44:34
3rd Helen O'Donoghue SOLWAY W50 48:12
4th Lara Lawitschka OLK W14 48:20
5th Isla O'Donoghue SOLWAY W14 62:48
w2 Maya Saunders IND W14 35:22

Yellow

Splits

2.1km 50m

Pos Name Club Age Class Time
n/c Jane McQuillen SOLWAY W70 35:08
1st Angus Mair OLK M10 36:57
2nd Rory Smith + 1 SOLWAY M9 37:30
m9 Ramona Leitner OLK W12 34:45

60 Min Score

Splits

26 controls, limit 1 hour

Pos Name Club Age Class Score Time Points Bonus/Penalty Manual Adj Controls, in order visited
1st Megan Carter-Davies MWOC W20 286 60:20 290 -4   S, 79, 53, 45, 40, 64, 68, 77, 41, 59, 62, 74, 72, 42, 56, 75, 60, 48, 101, 111, 102, 106, 107, 114, F
2nd Jonathan Mortlock CUOC M20 235 46:18 235     S, 79, 43, 51, 60, 48, 75, 56, 42, 72, 74, 62, 59, 41, 77, 68, 64, 40, 45, 53, F
3rd Mathais Kogler OLK M21 235 59:26 235     S, 79, 53, 45, 40, 64, 68, 77, 59, 62, 74, 72, 42, 56, 75, 60, 48, 111, 101, 51, F
4th Peter Unterberger OLK M40 231 60:19 235 -4   S, 43, 51, 60, 75, 56, 42, 72, 74, 62, 41, 59, 77, 68, 64, 40, 45, 53, 114, 111, F
5th John Robson SOLWAY M60 225 58:05 225     S, 51, 43, 60, 48, 75, 56, 42, 72, 74, 62, 41, 59, 77, 68, 64, 40, 45, 53, F
6th Zuzana Weissova OLK W21 209 60:03 210 -1   S, 53, 45, 40, 64, 68, 77, 59, 41, 62, 74, 56, 72, 42, 60, 48, 111, 102, 103, F
7th Dave McQuillen SOLWAY M70 202 60:46 210 -8   S, 79, 43, 51, 48, 60, 42, 56, 72, 74, 62, 41, 59, 77, 68, 64, 40, 45, 53, F
8th Peter Keuschnigg OLK M21 190 56:47 190     S, 79, 51, 60, 48, 111, 102, 101, 75, 56, 42, 72, 74, 62, 41, 59, 77, F
9th Tim O'Donoghue SOLWAY M60 185 52:28 185     S, 79, 43, 51, 60, 75, 42, 72, 74, 62, 59, 41, 77, 68, 64, F
10th Zoe Graham SOLWAY W16 180 46:41 180     S, 79, 53, 45, 40, 64, 68, 77, 59, 41, 72, 42, 60, 48, 51, 43, F
11th Lucy Mair OLK W35 160 48:33 160     S, 51, 48, 60, 75, 56, 74, 62, 59, 41, 72, 42, 43, 79, F
12th Silvia Koller OLK W21 160 51:53 160     S, 79, 41, 59, 62, 74, 56, 42, 60, 75, 48, 51, 43, 53, F
13th Victoria Graham GUOC W20 160 59:31 160     S, 51, 43, 60, 42, 72, 56, 75, 48, 111, 101, 103, 106, 79, F
14th Martina Kogler OLK W55 160 59:49 160     S, 51, 60, 75, 56, 62, 59, 41, 72, 42, 43, 53, 45, 40, F
15th Hannah Mortlock SOLWAY W16 160 59:50 160     S, 51, 43, 60, 42, 72, 56, 75, 48, 111, 101, 103, 106, 79, F
16th Karsten Saunders IND M50 150 57:43 150     S, 59, 41, 62, 74, 72, 42, 75, 60, 51, 43, 79, 53, F
17th Paul David Williams BL M65 150 63:58 190 -40   S, 51, 43, 41, 59, 62, 74, 72, 42, 56, 75, 48, 111, 102, 101, 60, 79, F
18th Chris Lates BL M75 140 54:19 140     S, 53, 45, 40, 64, 68, 77, 59, 62, 72, 42, 43, F
19th John Smith SOLWAY M65 120 51:36 120     S, 59, 41, 74, 56, 75, 48, 60, 51, 79, F
20th Dick Whitworth BL M75 108 60:42 115 -7   S, 51, 43, 60, 42, 56, 75, 48, 111, 101, 102, F
21st Carol Graham SOLWAY W50 106 60:50 115 -9   S, 51, 59, 41, 62, 72, 56, 42, 60, 48, 111, F
22nd Aneta Urbanovska OLK W21 106 65:22 160 -54   S, 51, 48, 60, 75, 56, 42, 72, 74, 62, 59, 77, 68, 79, F
23rd Dick Carmichael TINTO M65 105 55:14 105     S, 51, 111, 101, 102, 75, 48, 60, 43, 79, F
24th Regula Keller OLK W20 95 53:41 95     S, 79, 43, 51, 60, 75, 48, 111, 53, F
25th Pauline Leitner OLK W45 85 56:01 85     S, 51, 43, 41, 59, 62, 56, 79, F
26th Angela Whitworth BL W70 85 56:24 85     S, 53, 45, 40, 64, 68, 77, 79, F